Forever 21 varētu būt solis tuvāk darbību pārtraukšanai ASV pēc tam, kad zīmola darbības uzņēmums iesniedza bankrota aizsardzības pieteikumu.
ASV veikali un tīmekļa vietne paliks atvērti, jo Forever 21 darbības uzņēmums “sāks savu likvidācijas procesu”.
Forever 21 savulaik bija jaunu sieviešu iecienīts zīmols visā pasaulē, taču uzņēmumam ir bijis grūti piesaistīt klientus saviem veikaliem, jo pieaug cenas un pieaug tiešsaistes iepirkšanās popularitāte citās vietnēs, tostarp tādos Āzijas flagmaņos kā Shein un Temu.
Uzņēmums pirmo reizi iesniedza bankrota aizsardzības pieteikumu 2019. gadā, taču investoru grupa to iegādājās ar kopuzņēmuma starpniecību, taču reorganizācija nespēja atrisināt strukturālās problēmas. Kopš tā laika tas nav spējis atgūt konkurētspēju strauji mainīgajā tirgū.
“Mēs neesam spējuši atrast ilgtspējīgu ceļu uz priekšu, ņemot vērā konkurenci no ārvalstu ātrās modes uzņēmumu puses, kā arī pieaugošajām izmaksām un ekonomiskajām problēmām, kas ietekmē mūsu galvenos klientus,” teikts uzņēmuma finanšu direktora Breda Sella paziņojumā.
Uzņēmums paziņoja, ka veiks likvidācijas pārdošanu savos veikalos un ka daži vai visi tā aktīvi tiks pārdoti tiesas uzraudzītā procesā.
“Veiksmīgas pārdošanas gadījumā uzņēmums var pagriezties no pilnīgas darbības pārtraukšanas,” teikts uzņēmuma paziņojumā.
11.nodaļas aizsardzība atliek ASV uzņēmuma saistības pret kreditoriem, dodot uzņēmumam laiku, lai reorganizētu parādus vai pārdotu daļu no uzņēmuma.
Uzņēmuma Forever 21 veikalus un e-komercijas platformas ārpus ASV pārvalda citi licences turētāji, un bankrota aizsardzības pieteikums tos neietekmēs.
Ātrās modes mazumtirgotāju 1984. gadā Losandželosā dibināja Dienvidkorejas imigranti. Tā lētie, modernie apģērbi un aksesuāri dažu nākamo desmitgažu laikā kļuva arvien populārāki jauniešu vidū, un zīmols kļuva par konkurentu tādiem ātrās modes gigantiem kā Zara un H&M.
2016.gadā visā pasaulē bija 800 Forever 21 veikalu, no kuriem 500 atradās ASV.